Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Stříbro a bronz pro Jílkovou

Sport

18.09.2013

Letošní formulová sezóna byla o uplynulém víkendu zakončena tradiční Podzimní cenou na Masarykově autodromu v Brně.

Autor:Petr BenzlFoto:

Barvy týmu Křenek Motorsport ve dvou závodech MMČR a ESET V4 Cupu hájili s monoposty Formula Renault 2.0 Gabriela Jílková a Simon Stoller. Ve dvou sobotních kvalifikacích se lépe dařilo Gabriele Jílkové, kterou čas 2:13.385 v první zmoklé kvalifikaci zařadil na startovním roštu prvního závodu do druhé řady. Simona Stollera zařadil čas 2:15.211, mezi sedmnáctkou startujících, do třetí řady na místo šesté. V závodech pak Gabriela Jílková vybojovala druhé a třetí místo v hodnocení Mezinárodního mistrovství České republiky, když nestačila pouze na jezdce týmu Franze Wösse, jenž startují s výkonnějšími monoposty Dallara. V absolutní klasifikaci to pak bylo třetí a čtvrté místo. Simon Stoller v prvním závodě odstoupil kvůli problémům s elektronikou a v tom druhém si po startu z desátého místa na roštu dojel pro body za sedmé místo.

Gabriela Jílková: "Myslím, že se mi tento víkend povedl. Už v kvalifikaci se mi podařilo zajet čtvrtý nejrychlejší čas. V prvním závodě jsem se po nepovedeném startu probojovala až na třetí místo celkově, což vzhledem ke konkurenci, která zde jela, považuji za velice dobrý výsledek."

Simon Stoller: "V Brně jsem byl poprvé, ale moc se mi tu líbilo. Trať je to náročná, jedna zatáčka stíhá druhou. Trochu nás potrápila technika, zatím přesně nevíme, co přesně bylo příčinou, ale věřím, že příště to bude mnohem lepší. Chci poděkovat celému týmu za odvedenou práci, cítil jsem se zde opravdu velice dobře. Již nyní se těším na další závody."

Josef Křenek, šéf týmu: "V letošní sezóně měly závody ETCC prioritu a formulím jsme se věnovali pouze sporadicky. Nejenom s výsledkem tohoto závodu ale i s celkovým vývojem formulových závodů v rámci ESET Cupu jsem velmi spokojen. Spojení našeho šampionátu s rakouským přinese zajisté četné startovní pole a vyrovnané závody. Pevně věřím, že i náš tým bude v příští sezóně jejich součástí.“

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: