Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

F1: Räikkönen jde do Ferrari, nahradí odcházejícího Massu

Sport

11.09.2013

Finský pilot Kimi Räikkönen nakonec skončí u Ferrari, se kterým získal v roce 2007 svůj doposud jediný titul. Od příští sezony tak vytvoří dvojici s Fernandem Alonsem, Felipe Massa totiž možná zamíří do DTM.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Sezona formule 1 ještě není ani zdaleka u konce a my jsme již svědky přestupových závodů. Nejvíce spekulací se hromadilo okolo finského jezdce Kimiho Räikkönena. Nejdříve se o něm říkalo, že od příštího roku nahradí v Red Bullu Marka Webbera, jenž odchází do Porsche. To se nicméně nepotvrdilo, Australanovo místo totiž zaplní jeho krajan Daniel Ricciardo. Jako z čistého nebe pak působí zpráva o tom, že Räikkönen od sezony 2014 bude opět závodit v barvách Ferrari, se kterým vyhrál v roce 2007 svůj jediný titul mistra světa.

O Räikkönenovi jako o kandidátu na post ve Ferrari se mluvilo již dříve, nicméně vždy panovaly obavy o jeho spolupráci s Fernandem Alonsem, o němž je známo, že nepatří zrovna mezi nejoblíbenější jezdce. Räikkönen je navíc celkem svérázná osoba, která se zrovna neřídí týmovými pokyny, což by mohlo u Ferrari dělat problémy.

Nakonec je ale vše jinak a Kimi vytvoří s Fernandem velmi silnou dvojici, která se bude snažit zatápět zejména Sebastianu Vettelovi, jenž celkem neohroženě míří za čtvrtým mistrovským titulem v řadě.

Kromě již zmiňovaného Marka Webbera opustí po této sezoně kolotoč formule 1 pravděpodobně i Felipe Massa. Brazilský pilot byl u Ferrari vždy tím druhým. I proto zůstal bez většího úspěchu. Nyní se zdá, že Brazilec zamíří do nějakého okruhového seriálu, spekuluje se o DTM.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: