magazíny

Velká cena Itálie: Vettel si vítězstvím pojistil šance na letošní titul

Sport

08.09.2013

Do konce letošní sezony zbývá stále odjet sedm závodů, nicméně o titulu je, zdá se, rozhodnuto již nyní. Sebastian Vettel opanoval letošní Velkou cenu Itálie a na druhého Alonsa zvýšil náskok na 53 bodů.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Do Velké ceny Itálie šly se sebevědomím především domácí vozy stáje Ferrari. Alonso si od tohoto závodu sliboval stáhnutí bodového náskoku na dosud suverénního Sebastiana Vettela, nicméně již po sobotní kvalifikaci, kterou nejlépe zvládly vozy stáje Red Bull, bylo jasné, že Alonsa a ostatní čeká velmi těžký úkol. Kimi Räikkönen doufal, že na okruhu Monze zajede po delší době slušný výsledek, nicméně po kontaktu se Sergiem Pérezem, při kterém si poškodil část předního přítlačného křídla a musel tak zajet do boxů, se vidina pódiového místa nepříjemně vzdálila. Konečné 11. místo tak je zklamáním. O poznání spokojenější budou u Red Bullu, Vettel si totiž na své konto připsal 32. vítězství v kariéře a výrazně si řekl o titul mistra světa pro rok 2013. Fernando Alonso a vlastně celé Ferrari se smířilo s tím, že lépší než druhé místo v tomto roce nevybojují. Podle některých zpráv stáj stopla vývoj letošního vozu a soustředí se na příští sezonu. Hezkým třetím místem se s formulí 1 pomalu loučí Mark Webber.

Na nepopulárním čtvrtém místě dojel druhý jezdec stáje Ferrari Felipe Massa, pátý nejrychlejší v cíli byl Nico Hülkenberg. Až na šestém místě skončil první jezdec Mercedesu Nico Rosberg, jeho parťák Lewis Hamilton dojel na devátém místě. Již tradičně špatně si vedli jezdci McLarenu, který prožívá pravděpodobně nejhorší sezonu ve své historii.

Další závod se jede za dva týdny v Malajsii, kde Caterham představí nový sportovní vůz.