Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

MotoGP: v Silverstone se po bitvě raduje Lorenzo

Sport

01.09.2013

Od minulé Velké ceny České republiky uběhl jenom týden a jezdci se již postavili na start dalšího závodu mistrovství světa, který se odehrál na legendárním anglickém okruhu v Silverstone.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Okruh v Silverstone patří mezi nejoblíbenější tratě nejen mezi motocyklovými jezdci, ale i ezi piloti formule 1 nebo jezdci okruhových šampionátů. V prostřední kategorii Moto 2 sedl závod nejlépe domácímu Scottu Reddingovi, který potěšil desetitisíce domácích fanoušků. Na pódiu pro tři nejlepší jej doplnili ještě Japonec Takaaki Nakagami a Švýcar Thomas Lüthi.

Zajímavá situace nastala v královské třídě MotoGP. Ve warm upu si totiž vykloubil rameno Marc Márquez, dosavadní lídr tabulek a jedno z největších překvapení posledních let. Dvacetiletý nováček totiž zatím suverénně kraluje tomuto ročníku kategorie MotoGP. I přes bolavé rameno však Márquez do závodu nastoupil a bojoval jako lev. Ještě tři kola před koncem se mu totiž podařilo probojovat se na první místo, které ale záhy ztratil ve prospěch svého zkušenějšího krajana Lorenza. A právě Jorge Lorenzo se nakonec mohl v cíli radovat z vítězství a plného bodového přídělu. Smutný ovšem nebyl ani Márquez, který nakonec dojel jako druhý. Třetí skončil další Španěl Dani Pedrosa. Do závodu nastoupil z českých jezdců pouze Lukáš Pešek, který nicméně cílovou pásku neviděl, upadl totiž hned v úvodu. Karel Abraham stále doléčuje zraněné rameno.

Spokojenost naopak povládne u Jakuba Kornfeila, který se účastní závodů kategorie Moto3. Jemu se totiž podařilo zajet v Silverstone skvělé deváté místo, čímž navázal na osmé místo z Brna. Plný bodový příděl si na své konto připsal Luis Salom, který je první také v celkovém pořadí.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: