Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VC Belgie: Vettel míří za čtvrtým titulem v řadě

Sport

26.08.2013

Vítězem Velké ceně Belgie se stal trojnásobný mistr světa Sebastian Vettel, který má výrazně nakročeno ke čtvrtému titulu v řadě. Mark Webber také potvrdil, že jeho nástupcem u Red Bullu se příští rok stane jeho krajan Daniel Ricciardo.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Poslední srpnový víkend probíhal tak, jako obvykle. Nejrychlejším časem se v kvalifikaci blýskl již tradičně Lewis Hamilton, který má na svém kontě již několik pole position v této sezoně. Nicméně stejně jako tomu bývalo v minulých závodech, i teď se Hamiltonovi nepodařilo přetavit nejrychlejší čas kvalifikace ve vítězství. Tato sezona, stejně jako ty tři předešlé, totiž patří jednomu muži ­– Sebastianu Vettelovi. Německý jezdec totiž nakonec Velkou cenu Belgie, jež se jela na legendárním okruhu Spa, vyhrál. V celkovém hodnocení navýšil svůj náskok na druhého Fernanda Alonsa na 46 bodů. Španělskému jezdci ve službách Ferrari patřila v Belgii druhá příčka, třetí nakonec dojel Lewis Hamilton, jehož prokletí stále trvá.

Kromě samotného závodu se v Belgii také potvrdily spekulace ohledně nástupce Marka Webbera. Australský jezdec odchází po této sezoně ze seriálu formule 1, bude totiž závodit s továrním Porsche. Webberovo soužití s Vettelem bylo plné emocí a konfliktů, německý jezdec totiž stěží dokázal krotit své ego, což mnohdy odnesl právě jeho stájový parťák Webber. Nástupcem sympatického Australana se stane jeho krajan Daniel Ricciardo, který nyní působí v juniorském týmu Toro Rosso.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: