Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

MotoGP: Márquez opět vítězí, Kornfeil dojel osmý

Sport

25.08.2013

Letošní víkend se sjeli do Brna všichni milovníci motorek. Na Masarykově okruhu se totiž jela populární cena České republiky. V nejprestižnější třídě MotoGP se z vítězství opět radoval Márquez, největší překvapení posledních let. Z českých jezdců dojel jen Abraham. Dařilo se také Kornfeilovi, který si připsal body za 8. místo.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Letošní Velká cena České republiky byla první, ve které se představili hned dva jezdci v nejprestižnější třídě MotoGP. V kvalifikaci se dařilo lépe Peškovi, který skončil před Abrahamem. Lukáši Peškovi navíc ještě před závodem hrozilo, že do Brna se pojede podívat maximálně jako divák, jelikož dluží stáji peníze. Vše se nakonec v dobré obrátilo a na start se tak postavili oba čeští jezdci. V cíli byl nakonec spokojenější Karel Abraham, i když 19. místo není zrovna to, co si představoval. Lukáš Pešek bohužel patřil mezi ty, kteří cílovou pásku neviděli.

Opačné pocity si z Brna musí odvážet nováček Marc Márquez, který je překvapivým lídrem celého šampionátu. Až za ním skončili druhý Dani Pedrosa, třetí Jorge Lorenzo a čtvrtý Valentino Rossi. Stejné pořadí pak panuje i v celkovém hodnocení.

Své želízko v ohni jsme měli i v nejslabší třídě Moto3, kde jezdí Jakub Kornfeil. Právě závodníci v nejslabší třídě měli v Brně to privilegium ukončit celý závodní víkend. Kornfeil se během závodu držel ve druhé polovině první desítky. V cíli z toho bylo nakonec skvělé osmé místo a nejlepší výsledek českého jezdce na brněnském okruhu tento rok. Vítězství si nakonec zaslouženě odváží Luis Salom, druhý skončil Maverick Viňales a třetí Jonas Folger.

Na řadu se dostali i jezdci prostřední kategorie Moto2, která byla bez české účasti. Hned celý závod jsme mohli vidět několik dramatických soubojů. Nejrychlejší byl nakonec Mika Kallio, o necelých šest desetin za ním protnul pomyslnou cílovou pásku Takaaki Nakagami, třetí pak skončil Thomas Lüthi.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: