Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW vstoupí do nové sezony DTM s modelem M4 Coupé

Sport

20.08.2013

Mnichovská automobilka BMW představila před několika dny koncept nové M4 Coupé. Společně s tímto krokem také oznámila, že právě tento model bude reprezentovat BMW v příštím roce v seriálu cestovních vozů DTM.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

BMW a motorsport k sobě neodmyslitelně patří již desítky let. Jednou z hlavních kategorií, již se mnichovská automobilka zúčastňuje, je šampionát cestovních vozů DTM. V něm v současné době jezdí aktuální generace BMW M3 Coupé, které se nedávno odebralo k věčnému spánku, ve výrobě tak zůstává pouze M3 Cabrio. Od nové sezony se však v DTM dočkáme nového vozu s modro-bílou vrtulí. Sám ředitel BMW Motorsport Jens Marquardt tuto informaci potvrdil. Podle něj vypadá koncept M4 Coupé fantasticky, a proto (nejen) z tohoto důvodu bude reprezentovat mnichovskou automobilku v prestižním DTM. Německé automobilky berou tento šampionát velmi prestižně, jelikož je to prakticky jediná možnost, kde může Audi, BMW  a Mercedes-Benz poměřit síly na okruzích.

BMW M4 DTM bude mít těžkou roli, jelikož předchozí M3 vyhrálo v roce 2012 při své premiérové sezoně. Na příští rok se těší i sám Friedrich Nitschke, prezident BMW M GmbH. Podle něj se mají fanoušci příští rok na co těšit. Kromě závodní verze DTM se těšíme i na sériovou verzi nové M3/M4, která se vrátí k řadovému šestiválci, tentokrát však s přeplňováním.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: