Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VIDEO: Poslechněte si zvuk nového šestiválce F1 od Mercedesu

Sport

03.08.2013

Sezona 2014 bude ve formuli 1 především o nových motorech. Přeplňované šestiválce o objemu 1,6 litru mají oproti současným atmosférickým osmiválcům velmi charakteristický zvuk, který můžete sami posoudit.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Downsizing je v současné době hybatelem automobilového průmyslu. Jak je vidno, snižování objemu a počtu válců se nevyhne ani královně motoristického sportu v podobě formule 1. Od příští sezony totiž týmy nasadí nové přeplňované vidlicové šestiválce o objemu pouhých 1,6 litru, které nahradí současné atmosférické osmiválce o objemu 2,4 litru. Jak tomu u přeplňovaných jednotek bývá, zvuk se od těch atmosférických poněkud liší. Mercedes nyní zveřejnil video, na kterém ukazuje zvukovou kulisu, kterou budeme od příštího roku slýchávat.

Sám Bernie Ecclestone nebyl nápadem s přeplňovanými šestiválci nijak nadšen, podle slov je právě zvuk jedním z klíčových prvků všech monopostů F1. Video od Mercedesu dává vitálnímu Britovi tak trochu za pravdu. Zatímco osmiválce se pyšní přirozeným zvukem, který graduje až v 18 tisících otáčkách, přeplňovaná jednotka je poněkud sterilnější a plošší. Uvidíme,  jak si nové šestiválce povedou v praxi.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: