Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ferrari nabídlo pro příští sezonu místo Räikkönenovi

Sport

31.07.2013

Finský jezdec Kimi Räikkönen je momentálně nejžhavějším zbožím ve formuli 1. Mistr světa z roku 2007 má pro příští rok na výběr hned ze tří stájí, kromě Lotusu a Red Bullu o něj stojí také u Ferrari.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Kimi Räikkönen v minulé sezoně předvedl ukázkový comeback. Mistr světa z roku 2007 totiž dal na pár let formuli 1 vale a soustředil se pouze na rally. Nadšení mu rozhodně nechybělo, nicméně výsledky nebyly takové, jaké si asi představoval. Po dvouleté pauze se tak Kimi opět vrátil do kokpitu F1. Již druhou sezonu jezdí za tým Lotus (bývalý tovární tým Renault) a ukazuje, že ze svého umění nic nezapomněl. Zatímco v minulém roce skončil na třetím místě, momentálně se Räikkönen drží na celkové druhé pozici za vedoucím Sebastianem Vettelem.

Parádních výsledků si nejsou vědomi jen u Lotusu, ale také v ostatních týmech. I když je sezona F1 ve své druhé polovině, týmy již hrají o sestavy na příští rok. Otazníky nad jezdci zatím visí v Red Bullu, Mark Webber totiž po této sezoně končí a nastupuje k Porsche do vytrvalostních závodů. Prázdné místo by tak logicky mohl vyplnit právě Kimi Räikkönen, který by se s Vettelem po výsledkové stránce skvěle doplňoval. Jedno „ale“ tu však je, Räikkönen je znám svou svéráznou povahou, moc nemusí ani povinné reklamní akce, kterých má Red Bull za celý rok nespočítaně. Místo do Red Bullu by tak mohl zamířit k Ferrari, se kterým vybojoval svůj jediný mistrovský titul. Ostatně samo Ferrari Kimimu místo pro příští rok nabídlo, nicméně co by se jindy prakticky nedalo odmítnout, dnes není tak žhavá nabídka jako dříve.

Ferrari se totiž posledních několik let nedaří. Na nejlepší týmy ztráceji Italové i letos, kromě Red Bullu jsou rychlejší i v Lotusu nebo Mercedesu. Otázkou zůstává i finanční stránka. Red Bull nabídl Räikkönenovi 15 milionů dolarů (cca 300 milionů korun), bonusy za výsledky a sponzoring jeho motocrossového týmu. Kamenem úrazu může být také osobní chemie mezi ním a Alonsem, se kterým se také jen tak někdo nesnese. Ostatně podobně tomu bude i u Red Bullu, pro nějž je Vettel jasná jednička.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: