Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Loeb míří do WTCC, bude jezdit s C-Elysée

Sport

25.07.2013

Citroën opustil aktivity ve WRC a od příští sezony zamíří do WTCC. Jedním z jezdců bude i devítinásobný mistr světa v rally Sebastien Loeb, který usedne za volant sedanu C-Elysée.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Francouzská automobilka Citroën přiveze do Frankfurtu kromě jiného sériovou podobu závodního sedanu C-Elysée, který bude příští rok účinkovat v seriálu cestovních vozů WTCC. V současnosti se v této sérii prezentují pouze dvě automobilky, a to Honda a poněkud překvapivě ruská Lada. Oběma automobilkám tak přibude velmi tvrdá konkurence. Nejen, že Citroën závody prostě umí, ještě angažoval Sebastiena Loeba, pravděpodobně nejlepšího a nejuniverzálnějšího jezdce v historii. Na svém kontě má například devět titulů mistra světa WRC, které navíc získal v řadě, v minulých týdnech také vyhrál slavný závod Pikes Peak, navíc v rekordním čase.

Od standardního low cestového sedanu se bude závodní verze WTCC lišit nejen vzhledem, ale především technikou. Pod kapotou závodního speciálu totiž najdeme přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,6 litru o výkonu 283 kW/385 koní a točivým momentem 400 N.m. O přenos této hodnoty na přední nápravu s mechanickým samosvorným diferenciálem se bude starat šestistupňová sekvenční převodovka. Hmotnost Citroënu C-Elysée WTCC se bude pohybovat okolo 110 kilogramů.

Automobilka zvolila model C-Elysée schválně, jelikož série se jezdí například i v zemích Latinské Ameriky, v Rusku nebo v Číně, tedy na klíčových trzích pro tento model

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: