Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VIDEO: Bourák Kobajaši rozbil monopost F1

Sport

22.07.2013

Bývalý jezdec formule 1 Kamuj Kobajaši boural během exhibice v Moskvě s monopostem Ferrari F60 z roku 2009.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Japonského jezdce Kamuje Kobajašiho si jistě ještě stále pamatujeme. Velkých výsledků nikdy nedosáhl, za to má však na svém kontě několik poničených monopostů F1, buď svých nebo svých soupeřů. V současné době se japonský jezdec účastní mistrovství světa vytrvalostních závodů FIA WEC ve třídě LM GTE Pro s vozem Ferrari 458 GT. Maranellská automobilka jej pozvala také do Moskvy na exhibici, kde usedl do kokpitu monopostu F60, který závodil v roce 2009.

Exhibice se konala v rámci popularizace šampionátu formule 1 v Rusku, kde se pojede Velká cena již příští rok. V Moskvě však bylo o víkendu mokro, takže trať přilnavostí zrovna neoplývala. A právě nedostatek adheze se velmi pravděpodobně podepsal pod Kobajašiho nehodou. Nebo snad ne? Každopádně to není pro japonského jezdce moc dobrá vizitka v době, kdy ohlásil svůj záměr vrátit se do kolotoče F1 co nejdříve to bude možné.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: