Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

MotoGP: z Čechů bodoval jenom Kornfeil

Sport

14.07.2013

Velká cena Německa na okruhu Sachsenring přinesla body pouze jedinému z Čechů ve startovní listině. Jakub Kornfeil dojel ve třídě Moto3 na jedenáctém místě. V nejprestižnější kategorii MotoGP dojeli čeští jezdci až na úplném konci startovního pole.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Závod na německém okruhu Sachsenring odstartovali jezdci nejslabší kategorie Moto3, mezi kterými nechyběl ani Čech Jakub Kornfeil. Ten se během závodu postupně vypracoval až na 11. místo, které mu vydrželo až do cíle. O první tři místa se nakonec popralo hned několik jezdců, na stupně vítězů se ale dostala pouze trojice Alex Rins, Louis Salom a Maverick Viňales.

Letošní neděli si do kalendáře jistě zapíše mladý jezdce třídy Moto2 Jordi Torres, který při svém prvním pódiovém umístění zamířil úplně nejvýše. Skvělým výkonem si totiž zajistil první příčku. O více než 2 sekundy po něm protnuli cílovou pásku Simone Corsi a Pol Espargaro.

V nejprestižnější třídě MotoGP startovali i dva Češi. Závod poznamenala absence dvou nejlepších – Jorge Lorenza a Daniho Pedrosy. Do celkového vedení se tak po dnešku mohl dostat někdo jiný. Této situace nakonec využil Marc Márquez, který vede se 138 body, druhý Pedrosa na něj ztrácí 2 body. Jorge Lorenzo pravděpodobně vynechá i příští závod, jeho šance na titul se tak tenčí. Závod se nepovedl oběma českým jezdcům, Karel Abraham dojel 18., Lukáš Pešek dokonce 19., tedy až na samém chvostu startovního pole.

Další závod se jede již příští týden na okruhu Laguna Seca. Toho se nicméně zúčastní pouze jezdci nejsilnější třídy MotoGP, ostatní budou mít zasloužené volno.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: