Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Potvrzeno. Mark Webber odchází z F1

Sport

27.06.2013

Australský pilot stáje Red Bull Racing skoční po této sezoně ve formuli 1. Od příštího roku totiž zamíří k Porsche, se kterým se zúčastní například 24 hodin Le Mans.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Australan Mark Webber působil v mistrovství světa formule 1 dvanáct let. během své bohaté kariéry celkem 9 Velkých cen, na stupních vítězů pak stál 27 krát. Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, Webber patřil mezi nejlepší jezdce posledních let. Byl však také velkým smolařem, jelikož jeho talent zůstal vždy ukryt ve stínu svých úspěšnějších kolegů. Navíc se v týmu Red Bul Racing stal tak trochu pátým kolem u vozu, když celá stáj upřednostňovala trojnásobného šampiona Sebastiena Vettela. A právě toto jee velmi pravděpodobně důvodem, proč Mark Webber odchází.

Od roku 2014 jej tak budeme moci vídat za volantem své oblíbené značky Porsche, které se vrací do vrcholné kategorie World Endurance Championship, kde se zúčastní například slavných 24 hodin Le Mans. Porsche se tak vrací do elitní skupiny silně vyzbrojena,  Webber přinese do týmu zkušenosti a také velkou dávku svého upřímného projevu. O jeho nástupci pro sezony 2014 ještě není jasno, nicméně čím dál tím více se spekuluje o Kimim Räikkönenovi, který ve své druhé sezoně po návratu z rally ukazuje, že absolutně nic ze svého umění nezapomněl. Dalším možným kandidátem by mohl být i Jenson Button, který zažívá s McLarenem nejhorší sezonu za hodně, hodně dlouhou dobu. Navíc si ani moc nesedl se svým novým parťákem Sergiem Pérezem.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: