Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Citroën míří do WTCC, jedním z jezdců bude i Loeb

Sport

26.06.2013

Francouzská automobilka oznámila svůj záměr vstoupit příští rok do seriálu World Touring Car Championship. Jedním z potvrzených jezdců je i devítinásobný mistr světa WRC Sébasten Loeb.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Motoristický sport zažívá krušné časy. Automobilky kvůli odbytové krizi na většině evropských trzích šetří, kde se dá, takže jednotlivé šampionáty zažívají hubená léta. Tu a tam se však najde ono pověstné světlo na konci tunelu. To je příklad i této novinky, kterou má na svědomí Citroën. Ten zažil v posledních letech zlatá léta, a to doslova. Díky nepřekonatelnému Sebu Loebovi má francouzská automobilka na svém kontě devět mistrovských titulů WRC z posledních 10 let. A jelikož seriál WRC zažívá celkem znatelný útlum, rozhodl se Citroën vstoupit do mistrovství světa cestovních vozů, tedy WTCC. I tento seriál není zrovna na svém vrcholu, vždyť v něm působí jen dvě značky v podobě Lady a Hondy. Nicméně potenciál tu je, navíc pro automobilky se jedná o relativně levný šampionát, alespoň co se srovnání s WRC týče.

Pro Citroën se navíc jedná o mnohem lepší reklamu, přece jen přesvědčit zákazníky, že jejich vůz má něco společného se závodním speciálem WRC za několik desítek milionů korun je mnohem těžší, než v případě WTCC. Automobilka má navíc tu výhodu, že již vlastní přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,6 litru, který je podmínkou pro vstup do mistrovství světa cesťáků. Pod kapotu cestovního speciálu si tak najde cestu motor z vozu WRC. Největší bombou je však ohlášení jednoho z továrních jezdců, nebude jím nikdo jiný než nejúspěšnější závodník v historii motoristického sportu Sébastien Loeb. Ten již mnohokrát dokázal, že si je jistý nejen na šotolinových tratích, ale také na hladkém asfaltu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: