Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VIDEO: zvuk nového přeplňovaného šestiválce formule 1

Sport

25.06.2013

Od příští sezony musejí týmy F1 nasadit přeplňované šestiválce o objemu 1,6 litru. Jedním z prvních výrobců, který svou novou jednotku představil, je Renault. Nyní kromě detailů zveřejnil i zvuk motoru.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Éra turbodmychadel se nevyhne ani takzvané královně motoristických sportů, tedy formuli 1. Je pravda, že přeplňované motory fungovaly v tomto seriálu i dříve, nicméně posledních několik desetiletí sázely výrobci těchto motorů na atmosférické plnění. Kromě turbodmychadla se dočkáme také menšího objemu pouhých 1,6 litru a šesti válců. Renault, jeden z nejúspěšnějších dodavatelů motorů do F1, nyní představil svou jednotku, kterou bude od příští sezony dodávat například týmu Red Bull Racing. Kromě kusých údajů jsme se nyní dočkali i zvuku motoru, který se od dřívějších desetiválců nebo osmiválců v lecčems liší.

Podle Roba Whitea, který měl vývoj motoru na starosti, nemusejí mít fanoušci starosti, prý se stále bude jednat o zvuk, který vás probudí ze spánku a půlka sousedů si bude pořád stěžovat. Oproti atmosférickým jednotkám budou mít v budoucnu ty přeplňované jiný zvuk, který bude postrádat onen charakteristický jekot ve vysokých otáčkách.

A co vy, jak se vám zvuk nového motoru líbí?

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: