Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

F1: Mercedes vinen, trest však dostal mírný

Sport

21.06.2013

Mezinárodní tribunál FIA projednávající porušení pravidel ze strany stáje Mercedes a výhradního dodavatele pneumatik Pirelli rozhodl. Žádný odečet bodů nebo vyloučení se však nekoná.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

O tzv. Pirelli-gate jsme vás informovali již dříve. Ve zkratce se jedná o porušení základních pravidel ze strany továrního týmu Mercedes a společnosti Pirelli, která je jediným dodavatelem pneumatik pro šampionát formule 1. Německá stáj totiž byla jako jediná přizvána k testování nových pneumatik, čímž obě zúčastněné strany porušily zákaz testování uprostřed sezony. Na vše se přišlo před Velkou cenou Monaka, finální rozsudek však padl až nyní.

Spekulovalo se, že Mercedesu hrozí postih ve formě finanční pokuty, odečtení bodů v mistrovství světa nebo dokonce vyloučení z celého šampionátu. To vše se ale nekoná, německý tým vyšel z celé aféry ještě mimořádně dobře. Kromě důtky se nebude moci Mercedes zúčastnit testování mladých jezdců na anglickém okruhu Silverstone konaném příští měsíc. Zatímco Mercedes svůj trest velmi pravděpodobně přijme, Pirelli se chce odvolat. Italská společnost totiž s žádným trestem nesouhlasí. Ani pokud by byl pouze ve formě důtky.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: