Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Sezonu 2014 F1 zahájí Bahrajn, nikoliv Melbourne

Sport

19.06.2013

První Velkou cenou formule 1 v roce bude Bahrajn, který nahradí populární Velkou cenu Austrálie odehrávající se v druhém největším městě kontinentu Melbourne. Kromě této tměny se můžeme těšit na nové závody v Rusku nebo v New Jersey. S některými závody se naopak budeme muset rozloučit.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Velká cena Austrálie zahajovala sezonu F1 již tradičně od roku 2006. Tomu však bude od příštího roku jinak. Čest uspořádat první závod roku totiž dostal kontroverzní Bahrajn, který by měl hostit úvodní závod sezony 2014. Ten se podle všeho pojede již 2. března, zatímco do Austrálie zavítají jezdci o dva týdny později. Podle slov Andrewa Westacotta, ředitele Velké ceny Austrálie, se ale nejedná o žádný problém, jeho organizace je především ráda, že udržela termín pořádání zhruba uprostřed března.

Další velkou změnou pak pravděpodobně projde celý kalendář mistrovství světa. Ten by měl pro příští rok zahrnovat celkem 21 Velkých cen, jelikož se přidají závody v Rusku a v americkém New Jersey. Pro týmy by podobně nabitý kalendář však znamenal problémy, proto se nahlas mluví o vyloučení dvou závodů. Hlavními kandidáty na vyřazení jsou Velká cena Jižní Koreje a Velká cena Indie.

V Jižní Koreji si formule 1 získala pouze mizivou podporu ze stran diváků, politiků nebo sponzorů, poloprázdné tribuny tak působí oproti již zmiňovanému Melbourne, kam každoročně zavítá okolo 250 000 diváků, jako komorní divadlo. V Indii je situace poněkud odlišná, místní promotér, společnost Jaypee Group, se nachází blízko bankrotu. Dá se tedy očekávat, že příští ročník se v těchto dvou zemích velmi pravděpodobně nepojede.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: