Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedesu hrozí vyloučení z F1

Sport

12.06.2013

Tajné testování pneumatik Pirelli, při němž použil Mercedes monopost ze současné sezony, může vyústit až ve vyloučení Mercedesu ze seriálu formule 1.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Celá aféra se na veřejnost dostala před necelými třemi týdny před legendární Velkou cenou Monaka. Pirelli, jediný dodavatel pneumatik pro F1, bylo kritizováno za příliš rychlé opotřebení. Rozhodlo se tedy vyzkoušet novou směs, která měla vydržet podstatně déle. Aby tyto nové pneumatiky Pirelli odzkoušelo, pozvalo si německou stáj Mercedes. Tento tým navíc pro testy využil monoposty z letošní sezony, což je přísně zakázáno.

Ferrari a Red Bull podali oficiální protest z důvodu konkurenční výhody Mercedesu, celý spor tak bude řešit mezinárodní tribunál, který se sejde 20. června v Paříži. Mercedesu hrozí tresty v podobě finanční pokuty, v krajním případě může být tato stáj vyloučena z celého mistrovství světa. To je ale zatím pouze hypotetická situace, nejpravděpodobnějším trestem se tak zdá finanční postih a také odečet bodů. Trest se podle všeho nevyhne ani samotnému Pirelli, které svou roli výhradního dodavatele pneumatik zatím moc nezvládá.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: