Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Caterham se chystá na 24h Le Mans

Sport

04.06.2013

Anglický výrobce automobilů Caterham oznámil svou účast v letošním závodě slavné čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Jméno Caterham se v posledních letech objevuje především ve formuli 1. Tento rok ale uvidíme toto slavné jméno také na známém francouzském okruhu Le Mans, kde se jezdí tradiční vytrvalostní závod 24h Le Mans. Ten se ostatně jede již 22. a 23. června, tedy za nějaké dva týdny. Caterham oznámil, že se tento rok přihlásí do kategorie LMP2. Letošní ročník je jubilejní, jede se totiž již 90. závod, Caterham si pro tuto událost připravil vůz Zytek Z11SN-Nissan se startovním číslem 41, do jehož kokpitu se posadí záložní jezdec týmu Caterham F1 a člen týmu Caterham Racing GP2 Alexander Rossi, kterého doplní Tom imber-Smith (ten již kategorii LMP2 jednou vyhrál) a také bývalý majitel týmu Lotus F1 Eric Lux.

Závodní vůz nepochází kompletně od Caterhamu, jako základ totiž inženýři využili vůz od Greaves Motorsport, nicméně před závodem na něj provedli řadu úprav. Podle Mike Gascoynea, výkonného ředitele Caterham Technology, má jeho společnost schopnosti, zázemí a hlavně tradici, aby se do podobného projektu pustila.

Uvidíme, jak si Caterham nakonec povede. Závod 24H Le Mans se startuje již 22. června, konec je pak naplánován na den následující.  

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: