Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

MotoGP: vyhrál Lorenzo, Abraham patnáctý

Sport

02.06.2013

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Jako obvykle se první na řadu dostali jezdci nejslabší kategorie Moto3 s Jakubem Kornfeilem na startovním roštu. První místo si v sobotní kvalifikaci vybojoval Jonas Folger a vedoucí pozici si udržel i po startu. Za Folgerem se pak utvořila skupinka ve složení Viñales, Rins a Salom. Během závodu se ale začal Folger propadat a úlohu vedoucího muže postupně přebrali Viñales, Márquez nebo Rins. Pořadí na čele závodu se však během kol několikrát změnilo. Na prvním místě nakonec dojel Luis Salom, kterého na stupně vítězů doprovodili Ales Rins a Maverick Viñales. Jakub Kornfeil bohužel cílovou pásku neviděl, upadl těsně před koncem závodu.

V prostřední třídě Moto2 se v sobotu nejvíce dařilo Scottu Readingovi, který zajel nejrychlejší kvalifikační čas. To se v nedělním závodě ukázalo jako klíčové, protože právě tento jezdec si díky vítězství připsal plný počet bodů do celkového hodnocení. Na druhém místě dojel Nicolas Terol, třetí pak Johann Zarco.

Jako poslední se na start postavili jezdci nejprestižnější třídy MotoGP společně se dvěma českými zástupci. Současná sezona je charakterizována především suverénními výkony španělských jezdců, které se projevily i v Itálii. První místo a celkově druhé vítězství v tomto roce si na své konto připsal Jorge Lorenzo, kterému v celkovém pořadí patří druhé místo za krajanem Danim Pedrosou. Ten v Mugellu dojel druhý a zvýšil svůj náskok v čele šampionátu na 12 bodů. Skvěle si vedl také třetí Cal Crutchlow. Z českých jezdců si nejlépe vedl Karel Abraham na 15. místě, do klasifikace si tak připsal jeden bod. Lukáš Pešek dojel devatenáctý.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: