Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VIDEO: Michael Schumacher ve formuli 1 na Nürburgringu

Sport

21.05.2013

Sedminásobný mistr světa F1, který po loňské sezoně opět ukončil aktivní kariéru, vyrazil s monopostem Mercedes na slavnou Nordschleife.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Michaela Schumachera nemusíme nikomu představovat. I motorsportem nepolíbený člověk toto jméno jistě zná. V historii šampionátu formule 1 neexistuje úspěšnějšího jezdce. Schumacher za svou kariéru vyhrál celkem 7 titulů mistra světa, s 91 vítězstvími vytvořil rekord mezi jezdci, přičemž 72 závodů vyhrál se stájí Ferrari, ve které zažil svá nejlepší léta. Od svého comebacku v roce 2010 však závodil Schumacher za stáj Mercedes, ve které také ukončil svou aktivní kariéru, tedy už podruhé a tentokrát i definitivně.

Nyní se v rámci akce, která oslavovala návrat Mercedesu na legendární Nordschleife, opět objevil v monopostu F1. Jednalo se o typ W02 z roku 2011. Všichni jsme tak nějak v koutku duše očekávali, že se sedminásobný šampion řádně předvede a zlomí 32 let starý rekord Stefana Beloffa, který pokořil pravděpodobně nejobtížnější závodní kruh na světě za 6 minut 11 sekund a 13 setin. To je o více než minutu lepší výsledek než u Porsche 918 Spyder. Michael nakonec zvolil spíše vyhlídkové tempo a kochal se. Oficiální čas tedy neexistuje, na nového rekordmana si tak budeme muset ještě počkat. A vzhledem k prodeji Nürburgringu může nastat situace, že rychlostní rekord z roku 1981 zůstane nepřekonán.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: