Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Honda potvrdila návrat do F1

Sport

16.05.2013

Japonská automobilka se v roce 2015 vrátí do kolotoče formule 1. Nezaloží však vlastní stáj, ale stane se dodavatelem motorů pro tým McLaren.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Motorsport teď nezažívá zrovna růžové období. V seriálu WRC soutěží pouze pár továrních značek, podobná situace je i ve WTCC, kde působé Lada a Honda. A právě druhá jmenovaná automobilka oznámila svůj návrat do F1, ze které se stáhla v roce 2008. Od příští sezony však začínají platit nová pravidla, díky kterým se motory zmenší na šestiválce o objemu 1,6 litru. A právě toto je jeden z důvodů, proč se Honda vrací.

Honda však nehodlá založit novou nebo koupit stávající stáj, stane se totiž výhradním dodavatelem motorů pro druhou nejúspěšnější stáj v historii F1 McLaren. Tento tým jsme měli v posledních letech spojen především s Mercedesem, to se však od roku 2015 změní. Celý tým se navíc přejmenuje na McLaren Honda a japosnká automobilka tak naváže na spolupráce s tímto britským týmem z 80. a 90. let minulého století, kdy společně vyhráli 44 závodů a 8 titulů mistrů světa.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: