Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Vítězství ve Velké ceně Španělska vybojoval Alonso

Sport

12.05.2013

Vozy stáje Ferrari opanovaly Velkou cenu Španělska. Z vítězství se nakonec radoval miláček domácího publika Fernando Alonso.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Ještě po sobotní kvalifikaci by si nikdo na Alonsovo vítězství prakticky nevsadil. Do první řady se totiž postavily oba vozy stáje Mercedes ve složení Rosberg a Hamilton. Alonso zajel až pátý nejrychlejší čas, když se před něj dostali Räikkönen a Vettel. Nicméně Mercedesu se závod absolutně nepovedl, oba jezdci se postupem závodu stále propadávali. Díky tomu se do čela dostal domácí Alonso, který si první místo pohlídal až do konce. Skvěle si vedl i druhý Kimi Räikkönen, kterému stejná pozice patří i v celkovém hodnocení. Díky neúspěchu Red Bullu, respektive Sebastiana Vettela, stáhnul Räikkönen náskok na první místo na pouhé 4 body. Na třetím místě je vítěz dnešního závodu Fernando Alonso, pro kterého to bylo druhé vítězství v této sezoně.

Triumf Ferrari pak potvrdil třetí Felipe Massa, pro kterého to je první pódiové umístění v tomto roce. Až na čtvrtém a pátém místě skončili jezdci stáje Red Bull Racing, Seabstian Vettel a Mark Webber. Mnohem smutnější, respektive naštvanější ale budou u Mercedesu. Rosberg s Hamiltonem ovládli sobotní kvalifikaci, nicméně Rosbergovo šesté místo je opravdovým zklamáním, o dvanácté příčce Lewise Hamiltona ani nemluvě. Dlouhodobé problémy má McLaren, jehož jezdci skončili na osmé (Button) a deváté pozici (Pérez).

Další Velká cena se jede již příští týden na slavném městském okruhu v Monte Carlo. V Monaku je praktické nemožné jakékoliv předjíždění, na umístění v kvalifikaci tak bude záležet jako nikdy jindy.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: