Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VIDEO: Sebastien Loeb testuje Peugeot 208 T16 Pikes Peak

Sport

10.05.2013

Devítinásobný mistr světa v rally si užívá zaslouženého polodůchodu. Kromě několika vybraných podniků WRC se zúčastní také legendárního závodu na horu Pikes Peak.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Sebastien Loeb a Pikes Peak, dvě legendy, které nemusíme sáhodlouze představovat. Loeb patří mezi nejúspěšnější závodní jezdce v historii, stal se mimo jiné mistrem světa hned devětkrát v řadě, to se žádnému jinému jezdci nikdy předtím nepodařilo. Po loňské sezoně, kdy opět stanul na prvním místě, se Loeb rozhodl svou kariéru výrazně utlumit. Letos se tedy zúčastní pouze několika vybraných podniků šampionátu WRC, aby si mohl udělat čas nejen na rodinu, ale i na další kratochvíle. Například na legendární závod do vrchu Pikes Peak.

Sebastien Loeb se posadí za volant závodní speciálu Peugeot 208 T16 s dvakrát přeplňovaným šestiválcem o objemu 3,2 litru, který produkuje neuvěřitelných 652 kW/886 koní. O přenos tohoto masivního výkonu na všechna čtyři kola se stará šestistupňová sekvenční převodovka. Díky vysokému výkonu se 208 T16 dostane z 0 na 100 km/h za neuvěřitelných 1,8 sekund, na dvoustovku pak za stále skvělých 4,8 sekund. Závodní speciál toho samozřejmě s běžným Peugeotem 208 nemá prakticky nic společného, nicméně marketingový tak je to skvělý. Peugeot navíc není na Pikes Peak nováčkem, dominoval zde již v 80. letech minulého století, kdy se za volant posadil legendární finský jezdec Ari Vatanen, který se po slavném vršku proháněl s modelem 406 T16.

Podle samotného mistra Sebastiena Loeba je Peugeot 208 T16 v oblasti přítlaku srovnatelný s formulí 1, široká kola a samosvor zas připomíná vozy WRC. Prostě takový mix, který vám dává kříííídla. Ano, poslední věta je narážka na jeden nejmenovaný energetický nápoj, který Sebastienovu výpravu na Pikes Peak sponzoruje.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: