Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Schumacher se chystá zajet kolo na Nürburgringu

Sport

29.04.2013

Sedminásobný mistr světa F1 a čerstvě vysloužilý pilot Michael Schumacher se chystá vykroužit kolo na legendárním Nürburgringu. Posadí se za volant monopostu Mercedes W02 z roku 2011.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nürburgring je pravděpodobně nejznámější a zároveň také nejobtížnější okruh na světě. Alespoň jednou se na něm projet je prakticky povinnost pro každého motoristického fanouška. V minulých letech byla Severní smyčka častým místem výletů fandů nejen z celé Evropy, ale i z dalších koutů světa. Kromě vyloženě okruhových speciálů nebo výkonných sériových automobilů zde nebyl problém potkat dieselovou Octavii, turistický autobus nebo dokonce obytný vůz.

Jedním z dalších nadšenců, kteří na slavný okruh zavítají, bude i sedminásobný mistr světa formule 1 Michael Schumacher. Toho asi čerstvý závodnický důchod začíná pomalu nudit, a proto si své volné chvilky hodlá trochu zpestřit. Již za několik týdnů, přesně 19. května, usedne za volant monopostu Mercedes z roku 2011. Pro Mercedes to navíc bude poprvé od roku 1954, kdy se na kompletním okruhu představí některý ze Stříbrných šípů. Jen škoda, že se Michael nepokusí o překonání absolutního rekordu na Severní smyčce, přece jen moderní monopost a nejúspěšnější pilot F1 by měli nejrychlejší čas zajet s prstem v nose.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: