Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VC Bahrajnu: Vettel vyhrál a upevnil si vedení

Sport

21.04.2013

První místo ve Velké ceně Bahrajnu zajistil Sebastian Vettel, který si vítězstvím upevnil své vedení v celém šampionátu. Na stupních vítězů jej doplnil Räikkönen a jeho týmový kolega Grosjean.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Sobotní kvalifikace se nejlépe povedla Mercedesu, respektive Nico Rosbergovi, který se postavil do čela startovního pole. Tam jej v první řadě doplnil druhý Sebastian Vettel. První kola se nesla v duchu útoku na přední pozice. Nejvíce se snažil mistr světa Vettel a také skvěle jedou Paul di Resta, který se dostal na čtvrtou pozici. Perné chvilky zažíval Fernando Alonso, který kvůli otevřenému zadnímu křídlu nestíhal jezdce před ním. Musel se tak bránit útokům čtvrtého di Resty, který se během závodu několikrát dostal i na druhou pozici. Tu si však pro sebe nakonec urval zkušený Räikkönen a dojel tak až do cíle. Paul di Resta se tak propadl na třetí místo, na kterém setrvával ještě několik kol před koncem závodu. Šanci dostat se na stupně vítězů mu nakonec sebral Romain Grosjean s Lotusem, ale i celkové čtvrté místo je pro něj vynikající výsledek. Co by za to u takového Ferrari nebo McLarenu dali. Nejlepší jezdec italské stáje Alonso totiž dojel až na osmém místě, Britové mohli být díky šestému místu Péreze spokojenější.

Celkové vítězství tak připadlo suverénnímu Vettelovi, který si díky 25 bodům zvýšil náskok na prvním místě již o 10 bodů před druhým Räikkönen, jemuž patřila stejná pozice i v dnešním závodě. Lewis Hamilton dojel pátý a patří mu celkové třetí místo. Premiérová sezona v Mercedesu se tak vyvíjí prozatím dobře.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: