Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mark Webber se upsal Porsche

Sport

15.04.2013

Australský pilot Mark Webber pravděpodobně opustí po konci této sezony kolotoč formule 1. Na internet prosákly informace od tom, že se od roku 2014 upsal Porsche.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nová sezona formule 1 ještě ani pořádně nezačala a už tu máme hned několik zásadních novinek a zvratů. Ten největší se stal při Velké ceně Malajsie. Na vedoucí pozici bezpečně jezdil Mark Webber, kterého následoval jeho stájový kolega Sebastian Vettel. Oba jezdci měli pohodlný náskok, proto se tým rozhodl, aby oba dva dojeli v klidu až do cíle a vyvarovali se zbytečného předjíždění. Webber poslechl, Vettel ne, svého parťáka předjel a sebral mu takřka jisté vítězství. Mezi oběma jezdci se rozhořela válka, která pravděpodobně vyústí ve Webberův odchod nejen z týmu, ale z celého mistrovství světa.

Na veřejnosti se nyní objevily informace o tom, že od roku 2014 přesedlá Webber na vozy Porsche, konkrétně závodní speciál s označením LMP1, který se mimo jiné zúčastní slavné čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans.

O tom, kdo by Marka Webbera v kokpitu monopostu stáje Red Bull Racing nahradil, zatím není jasno. Nejsilněji se však mluví o navrátilci Kimi Räikkönenovi, který dokazuje, že stále patří na absolutní špičku. Otázkou ale je, jak by se snesl s trojnásobným mistrem světa Sebastianem Vettelem, který dokazuje, že není ještě takovým jezdcem, jakým by měl být.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: