Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Kimi Räikkönnen relaxuje na motorce

Sport

10.04.2013

Finský jezdec F1 a mistr světa z roku 2007 si dopřál před Velkou cenou Číny oddych, který vyplnil například motocrossem.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Kimi se v minulé sezoně vrátil po několikaletém (a ne moc úspěšném) působení v rally zpět do kokpitu formule 1, kde mu to jde jasně nejlepé. To předvedl právě ke konci minulého roku, když skončil v celkovém pořadí mezi jezdci na skvělém třetím místě. Porazil tak například Jensona Buttona nebo Lewise Hamiltona.

O Räikkönnenovi bylo vždy známo, že je to takový samorost, který toho sice moc nenamluví, ale když už se odhodlá, vždy to stojí za to. Svým kladným vztahem k alkoholu a ostřejším slovníkem připomíná jezdce z dob minulých, čímž si u fanoušků vysloužil nesmírnou popularitu.

Kromě rally se Fin věnoval také motocrossu, ke kterému si našel čas i teď, během třítýdenní přestávky mezi uplynulou Velkou cenou Malajsie a nadcházejícím závodem v Číně. Podobné aktivity bývají u vrcholných sportovců vždy riskantní, takový Robert Kubica by mohl vyprávět. Jeho vášeň pro rally jej málem zabila a téměř jistě ho připravila o možnost posadit se zpět do kokpitu formule 1. Nicméně jak sám šéf týmu Lotus Eric Boullier říká: „Jeden z našich jezdců je známý tím, že si dělá prakticky co chce“. Navíc pokud by se rozhodli Kimimu podobné aktivity zakázat, pravděpodobně by se dočkali odpovědi ve stylu „F*ck you!“.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: