magazíny

MotoGP: Vítězem Lorenzo, Češi nebodovali

Sport

08.04.2013

V prvním závodě seriálu MotoGP zvítězil v nejprestižnější kategorii Španěl Jorge Lorenzo. Skvěle se ukázal i Valentino Rossi, který dojel druhý. Z Čechů nebodoval nikdo. Lukáš Pešek ve své premiéře mezi nejlepšími dojel na 18. místě.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

První letošní Velká cena se jela na katarském okruhu v Dauhá. Jako první se na start postavili jezdci nejslabší kategorie Moto3, mezi kterými nechyběl také Čech Jakub Kornfeil. Tomu se však závod vůbec nepovedl a po sérii několika technických problémů se propadl až na konečnou 22. příčku. První letošní plný bodový příděl si připsal na své konto Luis Salom, kterého na pódiu doplnil Maverick Viňales a třetí Alex Rins. Všichni tři borci jezdí na motocyklu značky KTM.

Druhá na řadu přišla třída Moto2. V cíli byl nakonec nejšťastnější Pol Espargaro, jako druhý dojel Scott Redding a třetí místo obsadil Japonek Takaaki Nakagami. V nejprestižnější kategorii se letos vůbec poprvé prosadili hned dva čeští jezdci. Karla Abrahama doplnil tuto sezónu Lukáš Pešek, který se do Mistrovství světa motocyklů vrátil zhruba po 3 letech.  Na start se kromě našich dvou borců postavilo dalších 22 jezdců, konkurence byla tedy vážně silná. Suverénním výkonem se předvedl nejrychlejší muž včerejší kvalifikace a dvojnásobný mistr světa Jorge Lorenzo. Ten přijel do cíle na prvním místě s náskokem necelých šesti sekund na svého stájového kolegu Valentina Rossiho, který se po návratu do Yamahy předvedl v nejlepší formě. Vynikající třetí příčku vybojoval loňský mistr světa třídy Moto2 Marc Márquez. Z českých jezdců dojel nejlépe Lukáš Pešek na 18. místě, tedy úplně jako poslední ze všech jezdců, kteří protnuli cílovou pásku. Karel Abraham se s letošním prvním závodem rozloučil již v prvním kole, když upadl.

Příští podnik MotoGP se pojede za dva týdny na okruhu v americkém Austinu ve státě Texas.