Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nissan GT Academy startují

Sport

22.03.2013

Absolventy Nissan GT Academy čeká dosud nejtěžší zkouška.

Autor:Petr BenzlFoto:

Absolventi Nissan GT Academy již od prvního dne slýchají, že nic není nemožné, pokud o to člověk opravdu stojí.  Stávající skupina absolventů, nyní již hotových borců týmu Nismo, by měla pomýšlet opravdu vysoko. Na tyto jezdce, kteří přecházejí z virtuální trati na trať skutečnou, totiž v závodní sezóně 2013 čeká nejedna zkouška ohněm.
 
Mezi závody budou trénovat v Nissanu GT-R Nismo GT3, prototypu LMP2 s motorem Nissan, který používá tým Greaves Motorsport, a ve voze, s nímž soutěží tým Carlin Motorsport v seriálu Formule 3.
 
Oba nováčci budou závodit v barvách týmu „Nissan GT Academy Team RJN" v soutěži FIA GT. Mark Shulzhitskiy a Wolfgang Reip vytvoří plně hráčskou posádku a pojedou ve voze Nissan GT-R č. 32. Vůz č. 35 připadne Lucasovi Ordonezovi a stálému jezdci týmu Nissan Alexi Buncombovi.  Oba vozy jsou do soutěže FIA GT přihlášeny v kategorii Pro-Am.
 
Obě tyto posádky budou v kategorii Pro-Am startovat i na okruhu Blancpain Endurance, kde se k Markovi a Wolfgangovi přidá vítěz německé soutěže GT Academy, Peter Pyzera.  Nasazení této plně hráčské posádky jen dokazuje, jakou důvěru tým Nissan vkládá do svých nově objevených talentů. V druhém voze se svými kolegy z GT Academy 2012 změří síly spolu s Lucasem a Alexem vítěz americké národní soutěže Steve Doherty.  V rámci seriálu Blancpain Endurance absolvují tři tříhodinové závody, a to v Monze, v Silverstoneu a na okruhu Paula Ricarda. Dále pak závod na 1 000 kilometrů na okruhu Nürburgring a obávaný čtyřiadvacetihodinový závod ve Spa, který skutečně prověří jejich kvality.  Závodníci budou po celou dobu pod trenérským dohledem trpělivého šéfa stáje „Nissan GT Academy Team RJN" Boba Nevilla.
 
Na soupisce letos chybí jméno Jordana Tressona. V soutěži GT Academy se každý rok objeví řada nových talentovaných jezdců a konkurence v týmu Nissan stále roste. Do elitního výběru v týmu Nismo se tak dostanou pouze ti nejlepší z nejlepších.  Jordan v soutěži GT Academy zvítězil v roce 2010 a díky tomu si mohl splnit svůj velký sen a zúčastnit se ve voze Nissan čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans.
 
Velký krok kupředu se letos chystá udělat Jann Mardenborough, který oznámil, že se zúčastní evropského šampionátu Formule 3 2013.  Předloňský vítěz soutěže GT Academy se chce v závodech Formule 3 rychle sžít s vozy s velkým přítlakem, aby mohl již v létě tohoto roku vyjet za volantem prototypu LMP2 s motorem Nissan na okruh v Le Mans.  Posunout se od vítězství v soutěži GT Academy v roce 2011 až na start na jednom z nejslavnějších závodních okruhů, to je opravdu úctyhodný výkon. Nikdo jiný z jezdců týmu Nissan se z „gauče na dráhu v Le Mans" tak rychle nepropracoval.
 
Kromě Janna v Le Mans pojede i nejostřílenější z absolventů GT Academy, Lucas Ordonez, který usedne do prototypu LMP2 stáje Greaves Motorsport. Tento Španěl má na kontě již pozici na stupních vítězů právě z Le Mans a vynikající páté místo ze závodu Petit Le Mans, který absolvoval v Nissanu DeltaWing.  Lucas je přihlášen také do závodů seriálu Blancpain Endurance a FIA GT, kde se od něj budou moci lecčemu přiučit jeho méně zkušení kolegové.
 
„Soutěž GT Academy již mnohonásobně překonala naše očekávání," říká ředitel sekce motoristického sportu společnosti Nissan Darren Cox. „Jezdcům, které jsme získali díky soutěži GT Academy, už věříme natolik, že jsme se do všech seriálů FIA GT a Blancpain rozhodli nasadit posádky složené výhradně z bývalých hráčů. Už se nemůžu dočkat, až uvidím, jak na nejznámějších závodních okruzích světa v rámci prestižních evropských soutěží vozů GT bojují o přední umístění vedle dalších silných značek naše Nissany GT-R Nismo GT3. Model GT-R Nismo, na němž v současnosti pracujeme, bude nejlepší vůz třídy GT-R na silnici. A napadá vás lepší místo k testování nových technologií, než je závodní dráha? V poslední době se nám daří a ještě se máme na co těšit."
 
V roce 2013 se na závodních okruzích po celé Evropě představí několik vozů Nissan GT-R Nismo GT3 a na tratě po celém světě vyrazí také většina prototypů LMP2 s motorem Nissan Nismo. Vše tedy nasvědčuje tomu, že i tento rok pojede společnost Nissan na plný plyn.
 
Závodní sezónu 2013 odstartují závody Formule 3 v Monze 23.-24. března a závody seriálu FIA GT v Nogaru, které se uskuteční týden poté.
 
Členové týmu Nismo v roce 2013:
 
LUCAS ORDONEZ (vítěz evropské soutěže GT Academy z roku 2008)
Soutěže Blancpain Endurance a FIA GT a 24hodinový závod v Le Mans
 
JANN MARDENBOROUGH (vítěz evropské soutěže GT Academy z roku 2011)
Evropský šampionát Formule 3 a 24hodinový závod v Le Mans
 
ALEX BUNCOMBE
Soutěže Blancpain Endurance a FIA GT
 
WOLFGANG REIP (vítěz evropské soutěže GT Academy z roku 2012)
Soutěže Blancpain Endurance a FIA GT
 
MARK SHULZHITSKIY (vítěz ruské soutěže GT Academy z roku 2012)
Soutěže Blancpain Endurance a FIA GT
 
PETER PYZERA (vítěz německé soutěže GT Academy z roku 2012)
Soutěž Blancpain Endurance
 
STEVE DOHERTY (vítěz americké soutěže GT Academy z roku 2012)
Soutěž Blancpain Endurance

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: