Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Soutěžní premiéra Hyundai i20 WRC se může opozdit

Sport

07.03.2013

Hyundai se po několika letech opět vrací do seriálu WRC. Premiéru si závodní verze i20 měla odbýt v listopadu tohoto roku na Rally Velké Británie. Podle nového šéfa továrního týmu se ale debut může odložit až na rok 2014.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

World Rally Championship to neměl v posledních letech zrovna lehké. Ano, devítinásobný vítěz seriálu Sebastian Loeb pomohl tento sport nesmírně zpopularizovat, nicméně díky této bezprecedentní hegemonii značky Citroën a finančním problémům některých značek se ze seriálu WRC pomalu stal umírající projekt. To naštěstí může změnit působení Volkswagenu nebo Hyundai, které se do tohoto kolotoče po delší době opět vrací. A to s modelem i20 WRC, které by se mělo na soutěžních tratích ukázat 14. listopadu, kdy bude probíhat Rally Velké Británie.

Nicméně nový šéf továrního týmu Hyundai Michel Nandan řekl, že vůz tým nenasadí do té doby, než bude kompletně otestován, což se nestane dříve než toto léto. Navíc samotný tým ještě není ani zdaleka kompletní. V současnosti má okolo 25 lidí, přičemž cílem je minimálně stovka. Jasno zatím není ani o složení jezdecké dvojice. Nejvíce se spekuluje o Petteru Solbergovi a Krisi Meekem.

Kromě Volkswagenu a Hyundai se spekuluje i o zájmu Toyoty, která byla v této soutěži na konci 90. let velmi úspěšná. Uvidíme, jak se nové značky v seriálu WRC zabydlí. Vzhledem k omezení závodnických aktivit devítinásobného mistra světa Loeba se konečně můžeme po dlouhých letech těšit na nového mistra světa.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: