Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Dakar 2013: Loprais skončil celkově šestý

Sport

20.01.2013

Letošní ročník Dakaru skončil. Nejlepšího výsledku za poslední roky dosáhly české posádky Aleše Lopraise a Martina Kolomého, které dojely na šestém, respektive na pátém místě.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

V sobotu se jela poslední čtrnáctá etapa, která ještě v případě technických problémů mohla výrazně zamíchat konečným pořadím. Nejrychlejší v cíli byl nakonec Nizozemec Versluis, kterého následoval jeho krajan De Rooy. Loprais dojel se ztrátou 2 minut a 19 sekund na čtvrtém místě, Kolomý pak zajel šestý nejlepší čas. V celkovém pořadí se jejich však nezměnila a Loprais skončil celkově šestý, Kolomý pak pátý. V případě posádky Aleše Lopraise zamrzí fakt, že nebýt technických potíží, pravděpodobně by letošní velmi vyrovnaný ročník vyhrál. Místo toho se z prvního místa raduje Rus Nikolajev, druhý skončil další Rus Mardějev, své krajany pak na stupních vítězů doplnil Karginov, všichni tři jely s Kamazy.

V kategorii automobilů si vítězství pohlídal Stéphane Peterhansel s MINI, následovaný De Villiersem s Toyotou a Novickijem opět s vozem MINI.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: