Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Dakar 2013: Technické problémy přisoudily Lopraisovi šesté místo

Sport

18.01.2013

Dvanáctá etapa nebyla pro české barvy příliš úspěšná. Tatru Aleše Lopraise potkaly technické problémy s převodovkou, kdy šly zařadit jen dva rychlostní stupně. Martin Kolomý se pak propadl na celkové čtvrté místo.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Dvanáctá etapa tohoto ročníku Dakaru byla pravděpodobně ta vůbec nejnáročnější. Jezdci byli vystaveni prakticky všem překážkám, které nehostinné jihoamerické pouště nabízejí. Štěrk a písek doplňovaly duny o výšce několika desítek metrů, není tedy divu, že české posádky se nevyhly problémům. Lopraisově Tatře prakticky odešla převodovka, když šly zařadit jen dva rychlostní stupně. Kvůli nefungující zpáteče tak mohla být i sebemenší chyba fatální.

I přes tyto problémy však dokázala posádka Aleše Lopraise dojet na šestém místě a stejná pozice jí patří i v celkovém pořadí.
Druý český zástupce pomýšlející na stupně vítězů Martin Kolomý se propadl na čtvrtou příčku. Jezdce od třetího do pátého místa však dělí pouhých 6 minut.

První místo stále patří Rusu Nikolajevovi, kterého se ztrátou 31 minut následuje jeho krajan Mardějev.

V kategorii automobilů si první místo bez problémů drží Stéphane Peterhansel, který dvanáctou etapu projel jako čtvrtý nejrychlejší. Druhý De Villiers na něj ztrácí 51 minut.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: