Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Dakar 2013: Loprais dojel po defektu sedmý

Sport

16.01.2013

V desáté etapě dojela posádka Aleše Lopraise kvůli defektu pneumatiky na sedmém místě. Problémy se nevyhnuly ani Tatře Martina Kolomého, který proťal cílovou pásku jako třináctý.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

V desáté etapě se českým posádkám příliš nedařilo. Mohly za to zejména technické poruchy a defekty, které odsoudily posádky Aleše Lopraise na sedmé místo, respektive třinácté v případě Martina Kolomého. Etapu tak vyhrál Rus Karginov s Kamazem. V celkovém pořadí stále vede Rus Nikolajev, druhý Martin Kolomý na něj ztrácí přes 32 minut. Na třetím místě je pak další Rus Mardějev, který na druhé místo ztrácí už jen necelé 2 minuty. Pořadí se neměnilo ani v případě Aleše Lopraise, který stále drží šestou příčku a ztrátu 1:32:20 na první místo.

V automobilech je na prvním místě stále Francou Stéphane Peterhansel, který sice dojel v desáté etapě na třetím místě, díky ale minimální ztrátě 2 minut a 19 sekund na vítězného Terranovu nepřišel o první příčku, jeho nejbližší soupeř De Villiers totiž dojel na čtvrtém místě se ztrátou necelých 5 a půl minut. V celkovém pořadí kategorie automobilů tak Peterhansel zvýšil náskok na 52 minut a 38 sekund.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: