Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nandan vede Hyundai WRC

Sport

14.01.2013

Program WRC společnosti Hyundai Motor Company se naplno rozjíždí.

Autor:Petr BenzlFoto:

V rámci tohoto programu byla založena dceřinná  společnost Hyundai Motorsport GmbH a šéfem týmu byl jmenován Francouz Michel Nandan, který má  mnohaleté zkušenosti ve WRC. Prezidentem společnosti Hyundai Motorsport GmbH se stal Gyoo Heon Choi.

Hyundai oznámil svůj záměr vstoupit do mistrovství světa v rallye v září 2012 na Pařížském autosalonu a nyní vyvíjí soutěžní vůz WRC na základě svého nového modelu i20 s cílem nastoupit do kompletní sezóny mistrovství světa 2014.

„Hyundai se intenzivně připravuje na vstup do WRC. Nechceme se vrátit, abychom jen soutěžili, ale abychom také vyhrávali,“ prohlásil Tak Uk Im, výkonný viceprezident a COO společnosti Hyundai Motor Company. „Hyundai a WRC vytvoří dokonalé spojení. Naše zkušenosti ze soutěží budeme přímo využívat ke zlepšování jízdních vlastností, ovladatelnosti i techniky automobilů pro všechny naše zákazníky.“

Hyundai považuje WRC za skvělou platformu k propagaci dynamiky své značky na mezinárodní scéně. Maximální nasazení a vzrušující podívaná během světových soutěží v kombinaci s vysokou technickou úrovní dokonale ztělesňují hodnoty značky Hyundai.

Hyundai není ve světě WRC žádným nováčkem. V prestižní disciplíně motoristického sportu působila značka již v letech 2000 až 2003. Nyní se vrací do WRC s vlastním týmem, který bude působit ve speciálně vybudované centrále v německém Alzenau nedaleko Frankfurtu, kde sídlí evropské ústředí společnosti Hyundai.

V době, kdy začíná sezóna WRC 2013 legendární Rallye Monte Carlo, zahajuje Hyundai rok příprav na svůj návrat do světových soutěží intenzivním vývojem vozu i20 ve specifikaci WRC pod vedením zkušeného šéfa týmu Michela Nandana.

„Jsem potěšen, že jsem byl značkou Hyundai vybrán, abych vedl její návrat do WRC. Tento projekt je zatím na začátku, ale všechno se dalo nyní rychle do pohybu. Máme toho hodně před sebou, ale se speciálním zázemím v Alzenau se zaměstnanci, kteří mají obrovskou chuť do práce jsme již dosáhli velkého pokroku.“

V Koreji již bylo zahájeno testování první verze vozu i20 WRC, které umožní technikům Hyundai realizovat analýzu komponentů a podvozku. Další testy jsou plánovány po celý rok 2013.

Nandan k tomu dodal: „Záměrně používáme předběžnou verzi i20 WRC  pro testování důležitých komponentů, abychom do soutěží vstoupili dokonale připraveni. Tato fáze bude pokračovat po celý rok 2013. První plnou sezónu ve WRC hodláme absolvovat v roce 2014. V letošním roce budeme muset učinit ještě celou řadu dalších rozhodnutí, zejména vybrat jezdce, ale to má ještě čas.

Historie účasti značky Hyundai v soutěžích

Společnost Hyundai vstoupila do světa automobilových soutěží v roce 1998 a následně absolvovala dvě sezóny ve třídě F2 seriálu WRC. V roce 1999 tým oznámil přechod do nejvyšší kategorie od roku 2000 s plně vyvinutým vozem WRC na základě třídveřového modelu Accent, který bojoval o vavříny do roku 2003.

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: