Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Dakar 2013: Loprais dojel v sedmé etapě druhý

Sport

12.01.2013

Posádka Aleše Lopraise dorazila do cíle sedmé etapy na skvělém druhém místě. Dařilo se i posádce Martina Kolomého, která v celkovém pořadí poskočila na bronzovou příčku.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Sedmá etapa, která zavedla závodníky z Chile do Argentiny, byla pro české barvy velmi úspěšná. Aleš Loprais s Tatrou se snaží posunout na přední příčky poté, co je během páté etapy postihla nepříjemná technická závada, kvůli níž se propadli z první příčky až na osmou. A v sedmé etapě se mu to podařilo, dorazil totiž na druhém místě se ztrátou minuty a 9 sekund na dosud suverénního De Rooye. V celkovém pořadí mu stále patří šesté místo. Další česká posádka pomýšlející na příčky nejvyšší dojela šestá a posunula se celkově na třetí místo za vedoucího De Rooye a Rusa Nikolajeva s Kamazem.

V kategorii automobilů si první místo stále udržuje Francouz Stéphane Peterhansel, který zvýšil náskok na druhého Katařana Al-Attíju na 3 minuty a 14 sekund. Třetí De Villiers ztrácí na první místo necelých 45 minut.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: