magazíny

Dakar 2013: Loprais šestý, Kolomý čtvrtý

Sport

11.01.2013

Po šesté etapě se na čele v kategorii kamionů stále drží Nizozemec De Rooy. Na čtvrté příčce se usadila posádka Martina Kolomého, Lopraisova Tatra se posunula na šestou příčku.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Lopraisovu Tatru postihla 10 kilometrů před koncem páté etapy technická závada, která jej připravila o celkové první místo. Po této smolné události se ocitl na osmé příčce. Po čtvrteční šesté etapě se ale zase vrátil do boje o pódiové umístění. Obsadil totiž čtvrté místo s minimální ztrátou minuty a 45 sekund na De Rooye, který je prozatím suverénní. Dařilo se i Martinu Kolomému, který dojel do cíle se ztrátou 7 minut a 13 sekund a v celkové pořadí se drží na vynikající čtvrté příčce.

Celkové vedení má tedy v rukou De Rooy s Ivecem, jehož následují Rusové Nikolajev a Nardějev na Kamazech. Čtvrtý je posádka Martina Kolomého s Tatrou a Aleš Loprais se díky povedené šesté etapě posunul na šesté místo se ztrátou 1:56:10.

V kategorii automobilů se boj o první místo řádně vyostřuje. Šestou etapu totiž vyhrál celkově druhý Katařan Al-Attíja, který na vedoucího Peterhansela ztrácí už je minutu a 18 sekund. Na letošní ročník Dakaru pak jistě nebude vzpomínat v dorbém dvounásobný světový šampion v rally Carlos Sainz, který musel kvůli poškozenému motoru ze závodu odstoupit.