Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Dakar 2013: Loprais klesl na 8. místo

Sport

10.01.2013

Aleše Lopraise a jeho posádku spotihla na konci páté etapy technická závada, kvůli které klesly na osmou příčku celkového pořádí. V automobilech stále vede Peterhansel s MINI.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Aleš Loprais vyjížděl do včerejší etapy z prvního místa s náskokem necelé jedné minuty na druhého De Rooye. Vše vypadalo dobře až prakticky do konce. Deset kilometrů před cílem však posádku Aleše Lopraise portihla nepříjemná závada, Tatře totiž odešla baterie. Kvůli tomuto technickému lapsusu dojel Loprais do cíle až na 62. místě se ztrátou 1:57:53 na prvního Nizozemce Staceyho. Do čela se tak opět dostal De Rooy, který pátou etapu projel jako třtí nejrychlejší. Dařilo se také Martinu Kolomému, který drží čtvrtou průběžnou pozici se ztrátou 31 minut na vedoucího De Roye.

V automobilech se opět dařilo Stéphanu Peterhanselovi na MINI, který dojel jako druhý se ztrátou minuty a 23 sekund. V čele průběžného pořadí si tak udržuje náskok necelých 10 minut na druhého Katařana Al- Attiju.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: