Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Dakar 2013: Loprais jde do čela kamionů

Sport

09.01.2013

Aleši Lopraisovi se podařilo dostat se po čtvrté etapě do čela v kategorii kamionů. Jeho nejbližší soupeř Nizozemec De Rooy na něj ztratil necelých 8 minut.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Vítězství ve čtvrté etapě si na své konto připsal Rus Mardějev s Kamazem, který nenašel přemožitele, Loprais dojel se ztrátou necelých osmnácti a půl minuty na šestém místě, De Rooy byl o místo a necelých 8 minut pomalejší. Aleš Loprais se tak dostal do čela kategorie kamionů a po celkově čtvrté etapě si drží náskok 56 sekund na již zmiňovaného De Rooye. Pátý Martin Kolomý ztrácí na svého krajana necelých 31 minut.

V kategorii automobilů vede Francouz Stéphane Peterhansel, který si na druhého Katařana Násira Al-Attíju udržuje náskok více než pěti minut. Nedařilo se naopak Carlosu Sainzovi, jenž byl po úvodních dvou etapách na prvním místě. Ten ve čtvrté etapě dojel se ztrátou 2 hodin a 36 minut až na 43. místě a v celkovém pořadí se propadl na 24. příčku, přičemž jeho ztráta na vedoucího Peterhansela narostla na více než 3 hodiny.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: