Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Kopecký triumfoval na Jänner Rallye

Sport

06.01.2013

Jan Kopecký se Škodou Fabia S2000 vyhrál úvodní soutěž letošního roku.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

První podnik nejen roku 2013, ale i celé letošní sezóny Evropského šampionátu ERC, který patří i do českého mistrovství, vyhrál Jan Kopecký se svým navigátorem Pavlem Dreslerem. Posádka si držela vedoucí pozici prakticky po celý závodní víkend, takže se zdálo, že o vítězi je jasno již předem. Nicméně během 15. rychlostní zkoušky postihl posádku továrního týmu Škoda Motorsport defekt předního kola, který je stál cenné sekundy, respektive plnou minutu.

Z prvního místa se tak česká posádka propadla až na třetí pozici. Jan Kopecký se nicméně nevzdal a díky skvělé stíhací jízdě se během posledních tří rychlostních zkoušek nakonec dostal zpět na první místo. O tom, jak byl celý závod těsný, vypovídá i Kopeckého náskok pouhých 0,5 sekund na druhého Francouze Bouffiera s Peugeotem 207 S2000. Třetí místo pak obsadila posádka Baumschlager/Wicha se Škodu Fabia S2000. Dařilo se také Václavu Pechovi se závodním MINI, který dojel na celkové pozici.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: