Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Zamíří Lukáš Pešek do MotoGP?

Sport

18.12.2012

Lukáš Pešek možná od nové sezóny zamíří zpět do mistrovství silničních motocyklů. Pokud aktuální jednání dopadnou pozitivně, představí se Lukáš v příštím roce v nejsilnější třídě MotoGP!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Lukáš Pešek opustil kolotoč nejprestižnějších motocyklových závodů v roce 2010, kdy závodil za tým Matteoni Racing ve třídě Moto2. Od té doby se účastnil především mistrovství světa superbiků, které je plné bývalých jezdců především z MotoGP. Nyní se ale zdá, že se Lukášoví blýská na lepší časy. Jeho management totiž vyjednává se stájí Iodaracing jezdící nejsilnější třídu MotoGP. Po Karlu Abrahamovi by se tak Pešek stal druhým českým jezdce v této kategorii.

Iodaracing používá stroje CRT, což jsou polotovární motocykly. Jejich výhodou jsou mnohem nizší náklady na pořízení, které ale částečně přebíjí nižší konkurenceschopnost těchto strojů. Pokrok jde nicméně kupředu a je jen otázkou, kdy jezdci na strojích CRT budou rovnocennými soupeři pro tovární jezdce. Od nové sezóny osedlá motocykl CRT také Karel Abraham.

Jednání zatím probíhají, rozhodujícím prvkem budou jistě finance, bez kterých se tento sport neobejde.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: