Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

MotoGP: Do Velké ceny Valencie vyrazí jako první Pedrosa

Sport

10.11.2012

V neděli nás čeká poslední závod letošní sezony. O titulech ve všech třídách je již rozhodnuto, to ale neznamená, že ostatní poslední závod vypustí.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Mistrovský titul v nejslabší třídě Moto3 si zajistil německý jezdec s italskými kořeny Sandro Cortese, nicméně o druhém místě ještě rozhodnuto není. Výhodnější pozici před startem nedělního závodu bude mít aktuálně druhý muž pořadí Luis Salom, který vystartuje ze třetího místa. Jeho největší konkurent Marc Viňales zajel pátý nejlepší čas. Pole position si nejrychlejším časem zajistil Jonas Folger, jen o 5 setin pomaleji pak jel druhý Miguel Oliveira. Jakub Kornfeil skončil v kvalifikaci čtrnáctý a v celkovém pořadí mu patří patnácté místo.

Ve třídě Moto2 letos kraluje Marc Márquez, který v sobotní kvalifikaci sice zajel druhý nejlepší čas, díky penalizaci se však odsune až na poslední místo. Rychlejší než tento španělský mistr světa byl jen jeho krajan Pol Espargaro, který v letošní sezoně skončí jako druhý, bez ohledu na zítřejší závod. Díky penalizaci Marca Márqueze se tak na druhou příčku posunul Thomas Lüthi, kterého následuje Takaaki Nakagami.

V případě třídy MotoGP se sezona 2012 stala soubojem dvou mužů – Daniho Pedrosy a Jorge Lorenza, jenž z tohoto souboje vyšel jako vítěz. I sobotní kvalifikace se stala záležitostí těchto dvou Španělů, když Pedrosa zajel nejrychlejší čas a Lorenzo jej následoval druhým nejlepším výkonem. Ze třetí pozice v neděli vystartuje Casey Stoner, jenž v minulé Velké ceně Austrálie slavil první vítězství od svého návratu po zranění. Čech Karel Abraham skončil v kvalifikaci třináctý.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: