Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

MotoGP: Stoner slavil vítězství, Lorenzo titul mistra světa

Sport

28.10.2012

Jeden závod před koncem sezony se rozhodlo o zbývajících titulech mistra světa. Ve třídě Moto2 celkově triumfoval Márquez, v nejsilnější třídě MotoGP dominoval Jorge Lorenzo.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Jako první na trať vyjeli jezdci nejslabší kategorie Moto3. V této třídě bylo o titulu již rozhodnuto, šampionem se s předstihem stal Němec s italskými kořeny Sandro Cortese, který zvítězil i v dnešní Velké ceně Austrálie. Druhý jezdec sobotní kvalifikace Jonas Folger byl za předčasný start penalizován průjezdem boxovou uličkou. Stejným trestem byli postihnutí také Luis Salom, Louis Rossi a Alberto Moncaya. V průběhu závodu se do čela dostala dvojice ve složení Sandro Cortese a Miguel Oliveira. Ve vedení se na okamžik objevil právě Oliveira, který si ale neutvořil dostatečný náskok a do čela se opět vrátil čerstvý držitel titulu mistra světa Cortese.

Pořadí na prvních dvou místech se do konce závodu nezměnilo. Vyhrál Sandro Cortese, druhý skončil Miguel Cortese. Na třetím místě dojel Arthur Sissis se ztrátou 5 sekund na první místo. Jakub Kornfeil dojel na třináctém místě.

Ve třídě Moto2 si v sobotní kvalifikaci zajistil pole position Pol Espargaro, vedoucí muž šampionátu Marc Márquez vyrazil ze třetí pozice. Márquezovi pak stačilo v posledních dvou závodech získat tři body, aby si zajistil celkový triumf. Na prvním místě se v úvodu závodu vystřídal Takagami, kterého ale brzy předjel právě Márquez. I ten však v čele závodu dlouho nevydržel, když se kolem něj prohnal Espargaro. Do konce závodu se na čelní pozici pořadí nezměnilo a Pol Espargaro protnul cílovou čáru jako první s náskokem necelých 17 sekund na druhého Anthony Westa. Jako třetí viděl cílovou vlajku čerstvý mistr světa třídy Moto2 Marc Márquez.

I v nejprestižnější třídě MotoGP se dne rozhodlo o titulu mistra světa. Z první pozice do závodu vystartoval domácí Casey Stoner, který ale vedení brzy ztratil na úkor Jorge Lorenza. Vedení Lorenzovi ale příliš dlouho nevydrželo, první místo totiž ukořistil jeho krajan a nejbližší pronásledovatel Dani Pedrosa. Jeho snaha ale přišla vniveč, když v jedné zatáčce upadl a ze závodu odstoupil. Lorenzovi tak stačilo dojet a mohl slavit titul v letošní sezoně.

Z vítězství v domácí Velké ceně Austrálie se nakonec radoval Casey Stoner, Jorge Lorenzo dojel druhý a stal se letošním mistrem světa. Body za třetí místo si na své konto připsal Cal Crutchlow. Karel Abraham dojel na pěkném devátém místě.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: