Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW slaví trojnásobný triumf v seriálu DTM

Sport

22.10.2012

Bavorská značka se do tohoto seriálu cestovních vozů vrátila teprve na začátku sezony 2012 a z podceňovaného nováčka se stal absolutní šampion, který ukořistil všechny tři tituly.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Série DTM zažila o tomto víkendu poslední závodní víkend letošní sezony. Na okruhu v Hockenheimu se z celkového čtvrtého vítězství nakonec radoval Bruno Spengler s vozem BMW Bank M3 DTM, který si tímto triumfem zajistil i mistrovský titul. Svého nejbližšího pronásledovatele Garyho Paffeta s Mercedes za sebou nechal o celkových 14 bodů.

Celkové pořadí týmů opanoval BMW Team Schnitzer s náskokem 8 bodů nad druhým Thomas Sabo/Mercedes-Benz Bank AMG. BMW se stalo absolutnímim vítězi i mezi továrními značkami. Se 346 body překonalo druhé Audi (335 bodů) a třetí Mercedes-Benz (329). Boj byl tedy vyrovnaný až do posledních metrů, nicméně díky umístění pěti jezdců s vozy BMW v první desítce si tato značka vybojovala ve své první sezoně po opětovném návratu do seriálu DTM celkové vítězství.

Bruno Spengler vybojoval pro BMW čtvrtý titul v historii šampionátu DTM. Před ním se to podařilo Volkeru Strycekovi v roce 1984, o tři roky později triumfoval Eric van de Poele a v roce 1989 si mistrovský titul vybojoval Robert Ravagli.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: