Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

MotoGP: Lorenzo vybojoval v kvalifikaci první místo

Sport

20.10.2012

Vedoucí muž šampionátu nenechal nic náhodě a zajel nejrychlejší čas sobotní kvalifikace. Jeho nejbližší pronásledovatel Dani Pedrosa skončil druhý. Karel Abraham do nedělní Velké ceny Malajsie odstartuje ze 14. místa.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Jorge Lorenzo zajel v kvalifikaci nový traťový rekord a potvrdil tak svou formu pro letošní sezonu. Na druhém místě se v zítřejším závodě objeví Dani Pedrosa, který se však evidentně nemíní jen tak vzdát. Třetí nejrychlejší čas zajel Andrea Dovizioso. Karel Abraham vystartuje ze čtrnácté pozice.

V Moto3 si pole position zajistil domácí Zulfahmi Khairuddin, pro kterého je první místo v kvalifikaci premiérou. Nadělil si tak krásný dárek ke svým dnešním 21. narozeninám. V první řadě tohoto malajského jezdce doplní dva Němci – Jonas Folger a Sandro Cortese. Čech Jakub Kornfeil obsadil čtrnáctou příčku. Josep Rodriguez jezdící za český tým FGR Honda ztratil na nejrychlejšího necelé tři sekundy a vystartuje jako třiadvacátý.

Ve třídě Moto2 je o celkovém vítězi už prakticky rozhodnuto. Marc Marquez si v čele tabulky udržuje pohodlný náskok 53 bodů na druhého Pola Espargara, který v Malajsii zajel nejrychlejší kvalifikační čas. Na druhém místě se umístil Scott Redding, ze třetího místa zítra odstartuje již zmíněný Marquez.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: