Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

David Coulthard končí se závoděním

Sport

19.10.2012

Skotský jezdec, který se momentálně účastní seriálu DTM, oznámil svůj odchod do „důchodu“. Jeho posledním závodem bude víkendový podnik v Hockeheimu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Ač se to na první pohled nemusí zdát, David Coulthard patří mezi nejúspěšnější jezdce F1. Mezi roky 1994-2008 se zúčastnil 246 závodů, což ho řadí na páté místo v tabulkách. Celkově pak nasbíral 535 bodů. Jeho první štací se stala stáj Williams, za ketrou jezdil 2 sezony. Největších úspěchů pak dosáhl u McLarenu, když v roce 2001 skončil na vynikajícím druhé místě.

David Coulthard byl vždy ve stínu svých úspěšnějších kolegů, nejdříve to byl Mikka Häkkinen, po něm další Fin Kimi Räikkönen. Pozici týmové dvojky ale nesl statečně a svými výkony se vždy snažil podpořit své stájové kolegy. Od roku 2005 pak závodil ve stáji Red Bull Racing, kde zůstal až do konce svého působení ve Formuli 1.

Poslední dva roky tedy strávil v seriálu DTM, kde jezdil s Mercedesem C DTM v týmu Mücke Motorsport. Výrazných úspěchů sice nedosáhl, ale i tak se stal příjemný zpestřením jak pro samotné závodníky, tak pro díváky, kteří si oblíbili jeho sympatickou povahu a všudypřítomný úsměv na tváři.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: