Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Po MINI končí ve WRC i Ford

Sport

16.10.2012

S novinkami ohledně WRC se v posledních dnech a týdnech doslova rozthrl pytel. Mimo ty pozitivní přicházejí ale také negativní zprávy. Ze seriálu totiž odstupuje další automobilka.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Včera jsme vás informovali o tom, že tovární tým MINI oficiálně končí a nezúčastní se tedy sezony 2013. Vozy této britské značky tak budou pokračovat pouze v soukromých týmech, i když i tam to není úplně jisté. Kdo by také chtěl vůz, který nemá plnou tovární podporu, že.

K MINI se teď přidal i Ford, další zavedená značka ve WRC a rally všeobecně. Důvodem je prý ekonomická krize. Velkou roli v tom bude jistě hrát i neuvěřitelná dominance jezdce Citroënu Sébastiena Loeba, který vybojoval devátý titul mistra světa v řadě. Fordu se tak evidentně nevyplatí provozovat takto finančně náročnou aktivitu bez nějakého výraznějšího úspěchu.

Abychom ale nebyli pouze negativní, příští sezony se nově zúčastní Volkswagen a Hyundai, takže se nemusíme obávat, že by nastala situace s před několika let, kdy ve WRC po odchodu Mitsubishi a Subaru prakticky nezbyl žádný tovární tým. Příští sezona bude pro tyto nováčky sice ještě testovací, ale doufejme, že se nebude opakovat scénář z tohoto roku a za pár let opět nebudeme psát o odchodu některé ze značek z tohoto nejprestižnějšího seriálu rally na světě.

Tagy: Ford, Fiesta, WRC
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: