Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Vettel bude od roku 2014 jezdit za Ferrari

Sport

16.10.2012

Zatím není nic jisté, ale podle dobře informovaného zdroje se dvojnásobný šampion Formule 1 přesune od sezony 2014 k Ferrari, kde nahradí Massu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Vettel vybojoval se stájí Red Bull Racing již dva tituly mistra světa, v současné době je navíc vedoucím mužem celkového pořadí, takže se může zdát, že lepší už to být nemůže. Nicméně Ferrari je ve světě motorismu a automobilismu všeobecně obrovským pojmem, krom zapřísáhlých fandů McLarenu by za tuto italskou stáj s dlouho závodní tradicí chtěli závodit prakticky všichni, tudíž se nelze divit ani Vettelovi. Být součástí Ferrari není ovšem jen o závodění, tato pozice skýtá také neskutečný marketingový potenciál. Navíc přestup do Ferrari může znamenat novou motivaci. V současném týmu Vettel vyhrál prakticky vše, co se dalo, už mu nezbývá moc prostoru k výzvám.

Případný přestup má však jeden malý háček. Vettelova smlouva bude platná pouze v případě vyrovnaných výsledků stáje Ferrari, což by i v současnosti,  kdy tato italská stáj nedominuje jako v dobách Michaela Schumachera, neměl být problém.

Jak již bylo zmíněno, Sebastian Vettel by měl ve Ferrari nahradit Felipeho Massu a stát se parťákem Fernanda Alonsa. Právě tento Španěl měl mít zásadní slovo na výběru nového jezdce. Lewise Hamiltona prý vetoval, s ním se nepohodl již v době působení u McLarenu, ale Sebastian Vettel prošel bez problémů.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: