Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

MINI odchází z WRC

Sport

15.10.2012

Tovární tým MINI ukončuje aktivity v seriálu World Rally Championship po pouhých dvou sezonách. Samotné Mini John Cooper Works WRC bude v soutěži pravděpodobně pokračovat v rukou soukromých týmů.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Před několika týdny jsme vám přinesli zprávy o vstupu Volkswagenu a Hyundai do WRC pro příští sezonu. V minulých dnech však jedna automobilka ohlásila svůj odchod z tohoto nejprestižnějšího seriálu rally. Tovární tým MINI působil v soutěži pouhé dva roky. Za tuto dobu tým vybojoval jedno třetí a dvě druhá místa, což je na takovou legendu dost málo i přes to, že se jezdci neúčastnili všech podniků.

Mini Countryman WRC tak pravděpodobně uvidíme pouze ve vlastnictví soukromých týmů. Což ale také není jisté. Jelikož Mini ukončilo aktivity ve WRC, dá se předpokládat, že ustane i samotný vývoj a vůz se stane ještě méně konkurenceschopným, což v nabité společnosti DS3 WRC nebo nového Pola R WRC bude znamenat odsouzení k nebodovým příčkám.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: