Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

MotoGP: VC Japonska vyhrál Pedrosa

Sport

14.10.2012

Dani Pedrosa svým vítězstvím mírně stáhl náskok vedoucího Jorge Lorenza, který skončil v Japonsku druhý. Tři závody před koncem tak není ještě nic definitivně rozhodnuto. Karel Abraham nakonec dojel na slušném 11. místě.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Náskok Jorge Lorenza na čele šampionátu je sice 28 bodů, nicméně do konce zbývají ještě tři závody, při kterých se může stát prakticky cokoliv. Zvlášť při tak vyrovnaných výkonech, které Pedrosa i Lorenzo předvádějí.

V dnešní Velké ceně Japonska měl výhodnější pozici právě Lorenzo, který si ve včerejší kvalifikaci vyjel pole position. Za ním jezdil Pedrosa a také Ben Spies. Ten si však třetí pozice moc neužil, potkal ho totiž nepříjemný pád. Naštěstí se nic nestalo. Na čele se tak osamostatnila dvojice Lorenzo – Pedrosa, kteří si už po několikáté v sezoně jeli svůj vlastní závod.

Ve třináctém kole zahájil Dani Pedrosa předjížděcí manévr, který mu vynesl první místo. Lorenzo se tak propadl o jednu příčku a toto pořadí vydrželo až do konce. Boj o třetí pozici se odehrával mezi Crutchlowem a Bautistou, šťastnější byl nakonec právě Alvaro Bautista. Smutnit naopak musel Cal Crutchlow, kterému v posledním kole došlo palivo. Tomu se říká opravdová smůla.

Na stupních tak stanuli tři Španělé v pořadí Dani Pedrosa, Jorge Lorenzo a Alvaro Bautista. Čtvrté místo vybojoval Andrea Dovizioso, pátý skončil Casey Stoner a body za místo šesté si připsal Stefan Bradl. Karel Abraham po ne zcela vydařené kvalifikaci bude jistě s jedenáctým místem spokojen.

I třída Moto2 se stala triumfem španělských jezdců. Na prvním místě skončil Marc Márquez, u kterého se to po nepodařeném startu rozhodně nečekalo. Na startovním roštu se Márquezovi totiž nepodařilo nastartovat svůj motocykl a propadl se tak až na chvost startovního pole. Svou vynikající stíhací jízdou se ale během 23 kol dokázal probojovat až na čelo závodu. Jako druhý překonal pomyslnou cílovou pásku Pol Espargaro, třetí dojel Esteve Rabat. Na prvních dvou místech v tabulce šampionátu se tak nic nezměnilo. Stále vede Márquez, druhý zůstává Espargaro.

Závod nejslabší třídy Moto3, v níž startoval Jakub Kornfeil, nabídl velmi dramatický závěr. Prvního vítězství se dočkal nejrychlejší muž sobotní kvalifikace Danny Kent, který tak završil svůj víkend snů. Poslední kolo pak přineslo několik pádů. Luis Salom se při snaze o předjetí vedoucího jezdce střetl s Jonasem Folgerem a pro oba jezdce tak závod skončil pádem. Do druhé kolize se zapletl Tonucci a stále vedoucí muž šampionátu Sandro Cortese, který i přes pád dokázal dokončit závod na slušném šestém místě.

Dannyho Kenta tak na pódiu doplnil Maverick Viňales a Alessandro Tonucci. Čtvrtý skončil Alex Rins, kterého následoval Zulfahmi Khairuddin. Jakub Kornfeil dojel jako patnáctý.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: